FORUM.POLITYKA.ORG.PL
FORUM.POLITYKA.ORG.PL - POLITYKA - SERWIS - FORUM

PO (Platforma Obywatelska) - Czarne chmury nad Gilowska - nepotyzm do kwadratu..

wrem - Wto 17 Maj, 2005
Temat postu: Czarne chmury nad Gilowska - nepotyzm do kwadratu..
Nie ta dawno Tusk , Rokita i Gilowska zapewniali ze nic ich nie skloci..
Troszke to dziwne bylo - no bo w koncu - tak bez przyczyny takich deklaracji sie nie sklada..

Coz - nie mozna wypominac Gilowskiej ze dotad nie zrobila programu gospodarczego PO - no bo w koncu ani tusk, ani rokita swych czesci programu nie przedstawili.. jedynie zlosliwiec Olechowski im to wypomina ale zapewne dlatego ze zrobil swoj kawalek odnosnie UE (zreszta sprzeczny z ostatnia linia antyeuropejska partii)

Potem nagle wybuchla afera z wywalenie syna Gilowskiej z listy.. (pewnie by to nie nastapilo gdyby kolejne czarne chmury nad nia nie wisialy..)

"Poniedziałkowy "Newsweek" napisał, że syn Gilowskiej, Paweł, wypłacał sobie wynagrodzenia za wykonywanie zleceń dla matki z publicznych pieniędzy przeznaczonych na prowadzenie biura poselskiego. Sprawą może zająć się sejmowa Komisja Etyki Poselskiej

"Newsweek" poinformował również, że obecna synowa wiceprzewodniczącej PO była dyrektorem jej biura poselskiego. Sekretarz Zarządu Okręgowego Platformy Obywatelskiej w Lublinie Piotr Czubiński powiedział w poniedziałek PAP, że została ona zatrudniona w biurze poselskim Gilowskiej jeszcze przed jej ślubem z synem posłanki."

Obywatel - Wto 17 Maj, 2005

wrem
Mozesz mi odpowiedziec (bo nie wiem) na dwa pytania?

1.Czy sa jakies przepisy wykluczajace zatrudnianie rodziny na okreslonych stanowiskach w firmach,przy urzedach poselskich itd?

2.Czy zatrudnianie rodziny jest z gruntu nieetyczne na okreslonych stanowiskach i dlaczego? - bo ze rodzi automatyczne podejrzenia i swoiscie boli (bo kazdy by tak chcial) to wiadomo powszechnie.

wrem - Wto 17 Maj, 2005

No coz - moze pytanko skieruj do :
- gazety - ktora to napisala
- komisji etyki poselskiej - pewnie sie ta sprawa zajmnie..
- ponoc sad kolezenski PO tez sie tym zajmie - ale tu na cos szczegolnego bym nie liczyl ;) ...

Generalnie to coz w tym zlego? W koncu Buzek zlecal ekspertyzy prawne chlopakowi jego corki ... ;) - polityka prorodzinna..

(no i w koncu - ludzie to poprostu sa zazdrosni.. spojrzmy na takiego Peczka.. ktos mu meraca pozyczyl zeby szybciej dotral do wyborcow.. na posiedzenia sejmu.. wypoczety .. no i bezpieczne.. i taka afera byla..)

Moze tez towarzyszka Marysia Rokita by cos w tej sprawie miala do powiedzenia? :D

wrem

Ja sie w zasadzie pytam ogolnie(powinienem to zaznaczyc).
Sprawa (jesli jakokolwiek tu jest) Gilowskiej to kropla w morzu.
Zatrudnianie rodziny wydaje mi sie ze jest chyba powszechne o ile istnieja mozliwosci,podejrzewam tez ze w wiekszosci przypadkow odbywa sie to na zupelnie normalnych zasadach,bez lamania prawa.
Wiec takie pytanie ogolne zadalem.
Czy to juz nie jest na granicy zwyczajnej zawisci do ktorej i na jej potrzeby dorabia sie podejrzenia i "fakty"?
Czy ktokolwiek z nas samych tutaj jesli by mial mozliwosci ,intencje to czy buy nie zatrudnil kogos z rodziny?
Na Zachodzie nie ma nic w tym dziwnego,najwazniejsze jest dobro firmy i lojalnosc,kto zapewni wieksza lojalnosc od rodziny?
Czasami to naprawde trudno odgadnac czego ludzie chca:tak zle i tak niedobrze,a to oznacza ze wlasnei czysta zawisc i potrzeba afer ludzmi kieruje.
(pisze rowniez ogolnie na kanwie powyzszego teksu,wiec prosze tego nie dolepiac specjalnei do Gilowskiej)

wrem - Wto 17 Maj, 2005

Kiedys mi sie wydawalo ze jesli sie wydaje publiczne pieniadze to raczej nie powinno sie kierowac wzgledami rodzinnymi - no ale moze mi sie wydaje.. w PO sa inne standardy..

Na jakiej podstawie twierdzisz ze taka sytuacja jest "zla" i to w kazdym przypadku?
Czy Gilowska zlamala w tej kwestii prawo? przepisy regulujace zatrudnienie ?
Bo jesli tak i jest to pewne to nie mam pytan.
Ale watpie wrem czy masz takie mocne dowody,zatem z czego wynika twoja niechec? Z "wydawania ci sie"? Nie uwazasz ze to ZBYT malo?
Znowu mieszasz tu PO?
A JAK BYLO za swietnosci rzadow lewicy? jak bylo w PRL zaiste lewicowym?
Co juz amnezja?

Ja ci powiem wrem ze zawisc to nasza cecha narodowa:
normalna firma,szef zalatwia kotrakty,zona jest i sekretarka i koordynujaca na terenie Polski,firma dobrze prosperuje,maja zamowienia,ludzie nizle wynagrodzenie,zero niepewnosci i co?
Juz sam fakt ze ZONA generuje podejrzenia,plotki,domysly...i nie wazna reszta,jak rowneiz i to ze firma jest calkowicie prywatna i guzik komukolwiek do decyzji szefa.
Takie reakcje na "zatrudnienia rodzinne" przeszly juz w odruch Pawlowa,nikt nie docieka nawet czy faktycznie ktos lamie prawo,lamie je AUTOMATYCZNIE w opinii spolecznej.
A co ciekawe 90% firm prywatnych w polsce zatrudnia kogos z rodziny,lub sa to wrecz typowo rodzinne interesy,co NA TO powiesz?

wrem - Wto 17 Maj, 2005

Hmm ciekawa sprawa - PO wiele mowi o czystosci moralnej , uczciwosci , bycia poza wszelkimi podejrzeniami etc..

ale gdy sprawa dotyczy jej czlonkow to choralnie wola ze nie mozna oskarzac o cos bo:
- nie ma mocnych dowodow
- nie zapadl jeszcze wyrok
- zlozono apleacje..
- zlozono o kasacje
- wyrok byl polityczny
- inni ukradli wiecej
- byl potop szwecki
- w usa bija murzynow
.........
- blizniaki ukradly ksicezyc... etc... etc..

hmm :D

a jak tam lewa strona?
rzecz jasna pomijamy bo jestesmy z lewej?
no tak, to przeciez taaakie oczywiste :D

wrem - Wto 17 Maj, 2005

no tak - wiec dodam - ostatni argument Platfusow - ktory powinien stac sie ich haslem przewodnim kampani wyborczej:

"Z lewej tez kradna - wiec my? CZEMU NIE! :D "

Jasne.
I tym sposobem wrem jakze czesto dochodzisz (lub wlasciwie konsekwentnie zjezdzasz) do jakze ciekawych,madrych wnioskow.
Tyle ze one sa cholernie prostacke 8)
Jak ci argumenty nie wychodza to co raz mocniejsze "reczne",a na koncu walisz kamulcem po glowie.

I tak w glowe zachodze...przeszedles uwarunkowanie podprogowe na to PO? :lol:

wrem - Wto 17 Maj, 2005

ee tam - rozne rzeczy pisze - nie mam czasu o wszystkich ugrupowaniach - poza tym staram sie o rownowage - wszyscy prawe na biedna samoobrone wskakujecie .. lub sld czy slpl.. A przeciez PO to tak wdzieczy temat - co rusz jakies "bagienko"

Poza tym to oni chca na takich krystalicznych sie kreowac ... moze powinni od siebie zaczac? :D

Poza tym podoba mi sie jak na sile kazde przekret PO prostujecie .. :D

PO daleko zajdzie - nikt tak fanatycznego elektoratu nie ma..

wrem - Czw 19 Maj, 2005

"Jeszcze w czwartek PO podejmie decyzję w sprawie zatrudnienia przez wiceprzewodniczącą partii Zytę Gilowską swojej synowej i syna w biurze poselskim.

Jak powiedział w radiowej Trójce szef Platformy Donald Tusk, "sprawa najprawdopodobniej zostanie skierowana do sądu koleżeńskiego".
(..)
Tusk zaznaczył, że decyzja dotycząca przekazania sprawy Gilowskiej do sądu koleżeńskiego jest decyzja kolegialną. "Z całą pewnością potwierdzi opinię o Platformie, że jeśli się coś złego zdarza, to jesteśmy niezwykle rygorystyczni, nawet jeśli to dotyczy wiceprzewodniczącej partii. Skierujemy tę sprawę najprawdopodobniej do sądu koleżeńskiego - " - powiedział. "

Dzis w radiowej trojce :
"Lider Platformy Obywatelskiej powiedział, że "nic nie jest w tej sprawie OK" . Przypomniał, że wykreślił już syna Zyty Gilowskiej - Pawła - z listy wyborczej PO w Lublinie.

------------

Bo tak Obywatel marudziles ze ludziska na sile czegos szukaja.. i to taka nasza zwaisc.. widac Tuska tez :D

(chociaz w sady PO ciezko wierzyc - ale ze jakies pozory robia to cos musi byc na rzeczy.. )

Ogolnie zyta nie pasuje do obecnej lini PO - widac to juz od dawna - najpierw przegrala o mazwiecka PO boj z Komorowskim.. potem z Gronkiewicz.. idzie w odstawke wyraznie

Obywatel - Czw 19 Maj, 2005

wrem

Jasne ze szukaja,mnie interesuje zlamanie prawa,Tusk tu sie popisuje.
Niech napisze ze cos znalazl i do prokuratury oddal,to dla mnie jest klarowne,a nie taka breja informacyjna.
"Wypisal" chlopaka no i CO dalej? pewnie nic.
Malo ognia duzo dymu,wsam raz do wedzenia kielbasy wyborczej (?).

wrem - Czw 19 Maj, 2005

No wiesz - tarcia szly od dawna miedzy gilowska i reszta trojcy...

Postawila sie i przegrala - mowila ze jak jej nie dadza warszawki to odejdzie.. dali komorowskiemu - no i uszy schowala po sobie.. teraz gronkiewiczowa dostala.. a ona nic.

Synalka jej uwalili ( podejrzanie sie ostatnio z rokita i tuskiem zyta sciaskala i nie stad ni owad dementi skladali ze nic ich nie porozni..)

Teraz tusk na prawo i lewo gada ze zyta blad popelnila.. z takimi postawami wlasnie walczy PO etc..

Szkoda ze nie ma nowych wyborow do UE - wypchneli by ja na cieply stolek jak to sie w PO ze skompromitowanymi towarzyszami robi..